6 Tavsiye İle En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Sahip Olun

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ailenizi ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Özel hastanelerdeki birçok imkandan bu sigorta ile yararlanabilirsiniz. Tabi ki oluşturacağınız poliçenin içeriğini istek ve ihtiyaçlarınıza göre özenle ayarlamalısınız. Tamamlayıcı sağlık sigortasının en iyi haline ulaşabilmek için bu yazıdan destek alabilirsiniz.

1) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seçimi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seçimini yapmadan önce teminat seçeneklerini incelemek önemlidir. Size hangi hakları sunduğunu ve hangi imkanlardan yararlanabileceğinizi öğrenmek doğru poliçeyi hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilecek kişilerin TC vatandaşı olması, SGK’lı olması ve sigorta şirketinin belirlediği yaş sınırına uyması yeterlidir.

Poliçede belirlenen teminatlar kişiden kişiye değişiklik göstereceği için en iyi sigortanın hangisi olduğunu söylemek zordur. Bu sebeple ihtiyaçlarınızı belirleyerek oluşturacağınız poliçe sizin için en iyisi olmuş olacaktır.

Sağlık sigortanızı yaptırırken ihtiyaçlarınızı belirleme konusunda sağlık uzmanından yardım alırsanız doğru seçimler yaptığınızdan emin olursunuz.

Piyasada çok fazla sigorta şirketi bulunduğundan dolayı da tekliflerinizi değerlendirirken karşılaştırma yöntemini kullanarak doğru seçimi yapabilirsiniz.

2) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın fiyat hesaplaması 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları kişiye özel teminatlar belirlenerek yapılır. Bu sebeple tek bir sigorta fiyatı yoktur. Kriterler değerlendirilir ve kişilere özel fiyatlar belirlenir. Dönem dönem sigorta şirketleri indirimler uygulayarak kampanyalar düzenleyebilir.

-Yaş,

-Cinsiyet,

-Kalıtsal hastalıklar,

-Hastalıklar,

-Mevcut sağlık durumu,

Fiyat belirlenmesindeki kişisel kriterlerdendir. 

Çok büyük sağlık sorunları yaşamadan tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırarak imkanlardan yararlanabilirsiniz. Anlaşmalı özel hastanelerde yaptırabileceğiniz tetkiklerle de sağlık durumunuzu her zaman kontrol altında tutabilirsiniz.

3) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşmalı kurumlar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarının en önemli ve tercih edilmesini sağlayan nedeni özel hastanelerden yararlanabilme imkanıdır. Her sigorta şirketinin anlaşmalı kurumları farklıdır. Bu sebeple sigorta şirketi seçimi yapılırken şirketin hangi kurumlar ile anlaşmalı olduğunu bilmek sizin için önemlidir. Bu detayları öğrenerek hangi poliçenin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu bilebilir ve buna göre seçiminizi yapabilirsiniz.

4)Ömür boyu yenileme garantili Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigortanızı satın almadan önce tamamlayıcı sağlık sigortalarının ömür boyu yenileme kriterlerini araştırmalısınız.  Her şirkette farklılık gösteren bu kriter, en iyi tamamlayıcı sağlık sigortaları olan şirketlerde 3 yıldır.

En iyi sigortayı oluşturmak için uğraşıyorsanız bu kritere dikkat etmeniz sizin için önemlidir.

5) Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarında doğum paketi

Doğum paketi teminatları her sigorta şirketinde poliçeye dahil edilmez. Her şirkette farklı kapsamlar oluşturulur. Sigorta şirketleri bu teminata bekleme süresi koymaktadırlar. Bu sebeple doğum paketinden yararlanmak için bekleme süreleri çok önemlidir.

En iyi poliçeyi oluşturmak istiyorsanız, şirketlerin doğum paketleri teminatlarını inceleyerek şartları değerlendirebilirsiniz.

6) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminat seçimleri

Her sigorta şirketinin sunduğu teminatlar farklılık göstermektedir. Genel olarak sunulan teminatlar (Her sigorta şirketi aynı teminatı sunmaz);

– Ayakta-Yatarak tedavi

– Ambulans teminatı

– Doğum teminatı

Genel olarak şirketler bu imkanları sunsa da bazı teminatlara ek ücretlerle sahip olunabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortaları kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenir. Bu sebeple sigortalar kişilere özeldir. Her şirket farklı fiyat planı çıkarabilir. Bu fiyatlar ve imkanlar değerlendirilmeli ve bunun sonucunda en uygun poliçe seçilmelidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak olası risklere karşı, anlaşmalı hastanelerin sunduğu imkanlardan yararlanabilir, hastalıklar öncesinde poliçedeki teminatlar doğrulusunda tetkikler yaptırarak hastalılarınıza ön teşhisle müdahale edebilirsiniz. Ayrıca ek teminatlarımıza da bakarak ana poliçeye eklemeler yapabilirsiniz. Tüm bu imkanlara Aktürk Sigorta’nın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile sahip olabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek sigorta danışanlarımızla ihtiyaçlarınıza yönelik poliçeleri hazırlayarak hastalıklara karşı riskleri güvence altına alabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email