Daha Düşük Kasko Sigortası Teklifi İçin 4 Faydalı Bilgi

Kasko Sigortası fiyatları tüm dünyada değişiklik gösterdiği gibi ülkemizde de değişiklik göstermektedir. Pazarda sigorta şirketi sayısı artmıştır ve bu sebeple her şirketin kendine göre ayrıcalıkları vardır. Sigorta şirketleri yeni müşterilerle çalışabilmek için kampanyalar yönetmektedir.

Sürücüler ilk arabalarına sahip olduktan sonra bir sigorta şirketi ile anlaşırlar ve yıllarca poliçe detaylarına, kapsamına bakmazlar. Bu sebeple piyasanın getirdiği ayrıcalıklı durumlardan haberdar olamazlar. Sigorta şirketlerinin yüksek primler uygulamalarıyla karşılaşırlar.

Bu yazımızda, doğru poliçeyi bulabilmenin ve primleri azaltmanın yollarını sizler için inceledik.

1) Kasko Sigortasında tasarruf sağlayabilmek için sürüş kaydınızı temiz tutun.

“Güvenli” sürüşün kesin tanımı olmamakla birlikte kriterler şirketler arasında farklılık göstermektedir. Güvenli sürüş siciline sahip olmak önemlidir. Çünkü sigorta şirketleri güvenli sürücüler için indirim sağlayabilirler. Sigorta şirketleri bu teklifi kendileri sunmayabilirler. Bu sebeple, temiz bir sicile sahip olduğunuzu düşündüğünüz bir zamanda sigortacınıza soru sormaktan çekinmeyiniz.

Kaza yapmanız halinde aylık priminizde artış olacaktır. Bu da kazanacağınız indirimleri kaybedebilmenize sebep olmaktadır. Her zaman trafik kurallarına uymanın, tehlikeli hareketlerden kaçınmanın sigortalarınızın daha az maliyetli olmasına yardımcı olduğunu unutmayın.

2) Kasko Sigortası kapsamını gözden geçirin

Unutulmamalıdır ki; minimum kapsam içeren sigortalar, minimum koruma sağlarlar. Sigorta poliçenizle sıkıntı yaşamamak için, sigorta şirketinizden tam zamanlı destek alarak sigorta kapsamınızı detaylıca inceleyin.

Daha yüksek teminatlar içeren kapsamlar, sigorta priminizi yükseltse de kaza durumunda da cebinizden çıkacak maliyeti azaltır. Düşük kapsamlarda ise, primleriniz azalır fakat kaza durumunda cebinizden çıkacak maliyetler artar.

Zamanla maliyetler artacağı gibi riskler de her zaman artar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlayacağınız kapsamlarla bu risklerden her zaman koruma sağlayabilirsiniz. Uygun primli sigorta için her zaman ihtiyacınızı karşılayabilen tam kapsamlı olan poliçeyi seçin. Doğru fiyatlı doğru sigortayı bulabildiğiniz zaman sıkıntısız ve tasarruflu bir sigorta deneyimi yaşarsınız. Bu sebeple daima araştırma halinde olmak sizin için önemlidir.

3) Birçok faktör sigortanızın değerini etkiler

Sigorta şirketi seçerken sigorta danışmanınıza her zaman ulaşıp ulaşamayacağınıza ve şirketin finansal derecelendirmesine dikkat etmenizde fayda vardır.

Birçok faktör Kasko Sigortası fiyatlarını belirlemekte etkilidir. Faktörlere göre fiyatlandırma yapılacağından rastgele fiyatların söylenmesi durumunda o sigorta şirketi ile çalışmamayı tercih edin.

-Sürüş kaydı

-Hasar geçmişi

-Arabanın güvenlik özellikleri

-Seçilen teminatlar

-Yaşınız

-Kayıtlı olduğunuz ikametgah adresi

-Arabanın modeli- yılı,

Kasko Sigortası fiyatlarını belirleyen faktörlerdir. Bu faktörlere bakılarak fiyatlandırma yapılır. Yapacağınız araştırmalar sonucu, kapsamları ve fiyatları değerlendirerek doğru sigortayı doğru fiyata yaptırmak sizin elinizdedir.

Kasko Sigortası’nın zorunlu bir sigorta türü olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz. Bu sigortanın getirdiği avantajlı durumlara önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Aktürk Sigorta olarak her zaman avantajlı durumlar sunmak ve sizi zor duruma düşürmemek için çalışıyoruz. Piyasa standartlarından kopmadan, doğru ve güvenilir bir sigorta deneyimi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email