GES Sigortası Nedir?

GES, sağladığı yüksek faydayla orantılı olarak yüksek maliyet gerektirir. Bu nedenle, oluşabilecek herhangi bir soruna karşın risklerinizi güvenceye almanız mantıklı olacaktır.

Gezegenimiz fazla tüketim, küresel ısınma ve kirlilik gibi birçok soruna sahip. Bu nedenle, yenilenebilir enerjiye sahip olmak, günümüzün en büyük sorumluluklarından biri. Güneş enerjisi santralleri (GES), çevreye olabildiğince az zarar verir ve fosil yakıtlara kıyasla çok daha verimlidir. 

Elektrik üretiminde kullanılan bu santraller, adından da anlaşılabileceği gibi güneş enerjisinden faydalanır. Bu nedenle, yenilenebilir enerji sınıfına girmektedir.

Güneş Enerjisi Santrali (GES) Nedir?

İngilizce’de Solar Power Plant (SPP) olarak bilinen bu santraller, çeşitli alanlarda kullanılabilmekte ve maliyetleri bünyelerinde kullanılan malzemelerin kalitesine ve bileşenlerin içeriğine göre değişmektedir. 

Güneş Enerji Santralleri (GES) yenilenebilir enerji kapsamında Türkiye’de her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır.

Son yıllarda, tüm dünyanın gündeminden düşmeyen evrensel bir sorun olan küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, büyük hasarlara neden olan sel veya aşırı kuraklık benzeri doğal afetleri beraberinde getiriyor ve alternatif enerji kaynaklarına duyulan gereksinimi günden güne artırıyor.

GES sigortası, projenin montajından önce, montajı sırasında ve sonrasında oluşabilecek riskleri ayırmak ve bu safhalara uygun riskleri tespit ederek teminat altına almak suretiyle yapılmaktadır. Özellikle Avrupa ülkelerinde uygulamada sıklıkla karşılaşılan bir sigorta olan Gelir Kaybı Sigortası, GES projelerinin işletmeye alınmasından sonraki aşamalarında gündeme gelmektedir.

Aktürk Sigorta ile ihtiyacınıza en uygun sigorta çeşidini, uygun fiyatlarla, profesyonel bir ekip sayesinde alabilirsiniz.

GES Neden Önemlidir?

Gezegenimizi korumak ve sonraki nesillere temiz enerji sağlamayı istemek, güneş enerjisine olan yönelimi arttırmaktadır. Ayrıca ülkemiz, güneş enerjisi elde etme konusunda büyük potansiyele sahiptir ve bu da yatırımcıların ve yeni iş sahiplerinin ilgisini çeken bir başka etkendir. Güneş enerjisinin sınırsız ve temiz olması da bu enerjiye olan ilgiyi daha çok arttırmaktadır.

Neden GES Sigortasına İhtiyacınız Var?

GES, sağladığı yüksek faydayla orantılı olarak yüksek maliyet gerektirir. Bu nedenle, oluşabilecek herhangi bir soruna karşın risklerinizi güvenceye almanız mantıklı olacaktır. Ayrıca, bu sektöre yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcı; ileride karşılaşabilecekleri risklere karşı güvenceye sahip olmak istemektedir.

Doğal afetler, çalınma, kullanılan ekipmanlarda meydana gelebilecek sıkıntılar, kemirgen hayvanlardan kaynaklı sorunlar ve kar kaybının yaşanması gibi birçok risk, göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden, alanında tecrübeli bir sigorta şirketi ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Aktürk Sigorta, sahip olduğu profesyonel kadro ile, GES için gerekli sigorta hizmetini en iyi şekilde almanızı sağlar. Böylece kazancınızı ve emeğinizi güvence altına almanın getirdiği huzurla bütün endişelerinizden kurtulursunuz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email