Kasko teklifi nasıl alınır?

Her araç sahibinin aracı için göz önünde bulundurması gereken riskler vardır. Önlem aldığınızı düşünseniz de aracınız trafik halinde ve hatta park halinde bile risklere açık haldedir. Aracınızı kapalı alana park ederek, trafikte kurallara uyarak risklerden korunmanız ne yazık ki mümkün değildir.

Araç sahiplerinin en çok tercih ettiği Kasko Sigortası ile tüm bu risklerden korunabilirsiniz. Kasko sigortası zorunlu bir sigorta türü olmasa da birçok avantajlı durumu sağlamaktadır.

Kasko sigortası yaptırmadan önce belli adımları göz önünde bulundurmak gereklidir. Bunlardan en önemlisi sigorta şirketlerini karşılaştırmaktır. Bu sebeple Kasko Sigortası teklifini nasıl alabileceğinizle ilgili olan bu konuyu sizler için inceledik.

1) Sigorta Şirketleri ile iş birliği yapan acentelerden teklif alınabilir.

Kasko sigortasını yaptırmak istediğiniz sigorta şirketi tarafından yetki verilmiş bir acente ile iletişime geçerek araç bilgilerinizi belirterek istediğiniz teminatları belirleyebilir, fiyat teklifinizi alabilirsiniz.  Fiyat teklifleri belirlenirken kategoriler değerlendirilir ve istenen teminatlara göre fiyat belirlenir. Bu sebeple her sigorta acentesinin belirlediği fiyatlar aynı değildir.

2) Sigorta şirketlerinin web sitelerindeki hesaplama butonu kullanılabilir

Sigorta şirketleri, resmi internet sitelerinde hazırladıkları platform sayesinde kasko sigortası teklifi verebilen platformları kullanıcıya çıkarmıştır. Böylece istenen bilgileri girerek fiyat teklifinizi alabilir, istediğiniz teklife ulaşana kadar seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca karşılaştırma yapabilen mobil uygulamalar sayesinde, hangi şirketin hangi teklifi verdiğini görebilirsiniz.

Kasko Sigortaları sizi ve aracınızı güvence altına alan sigorta türüdür. Sigortasız trafiğe çıkan her araç risklere de açık haldedir.  Bu risklerden korunabilmeniz için Aktürk Sigorta olarak, kampanyalı ürün seçeneklerimiz ve kapsamlı teminat seçenekleri ile aracınızı korumanın en avantajlı yolunu sizlere sunuyoruz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email