Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İle Yararlanabileceğiniz 4 Önemli İmkan

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırılması zorunlu bir sigorta türü değildir. Yaptırıldığı takdirde çok büyük imkanlar sağlayan bu sigorta, TC vatandaşı olan ve SGK’lı olan her birey tarafından yaptırılabilir. Sigorta şirketinizin anlaşmalı hastanelerinde poliçe limitleri ve kapsamı dahilinde imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Kullanıcılar tamamlayıcı sağlık sigortalarıyla yüksek bir güvence elde edeceği için daha rahat hareket edebilmektedirler. Sizler de bu sigortayı yaptırarak çok büyük imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Sigorta kapsamına girebilecek 4 önemli değeri sizler için inceledik.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Detaylı Bilgi Alın

1) Özel hastanelerin imkanlarından yararlanılabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın sunduğu en önemli imkan, özel hastanelerde tedavi imkanıdır. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı hastanelerinde fark ödemeksizin tedavi olabilir, bu imkanlardan poliçe kapsamı dahilinde aile üyelerinizin de yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile hem maddi hem de manevi olarak güvence altında olursunuz. Böylece sorunları düşünmeden yaşama kolaylığını tecrübe edersiniz.

2) Ayakta ve yatarak tedavi imkanları.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak özel hastanelerin ayakta ve yatarak tedavi imkanlarından yararlanabilirsiniz.  Bu teminatlar poliçe hazırlanırken sigortalının ihtiyaçları doğrultusunda limitleriyle beraber belirlenir. Ayakta ve yatarak tedavilerin kapsamları bu poliçede belirtilmiştir. Bu şartlar kapsamında ayakta tedaviler, yatarak tedavi gerektirmeyen tedavi şeklidir. Yatarak tedaviler ise 24 saatten daha fazla tedavi gereken durumlardır.  Acil durum ihtiyaçları, ameliyat öncesi-sonrası hizmetleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları, evde bakım, tıbbi malzeme imkanı ve ambulans hizmeti bu tedavi kapsamlarına girebilecek teminatlardandır.

Ameliyat gerektiren durumlarda, anlaşmalı hastanelerdeki tedavi masrafların tamamı veya poliçe kapsamına göre bir kısmı sigorta şirketi tarafından karşılanabilmektedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının sunduğu bu imkanlar, tedavi konusunda ortaya çıkabilecek ekonomik engelleri ortadan kaldırır. Tahlil ve tetkiklerin kaliteli hizmet güvencesiyle yapılmasını sağlayarak riskleri güvence altına alır.

3) Hamilelik ve doğum teminatı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarındaki ayakta ve yatarak tedavi imkanlarına ek olarak hamilelik ve doğum teminatı poliçeye eklenebilir. Hamilelik oluşmadan önce ve poliçe başlangıcından 1 yıl sonra bazı şirketler de ise bu sigorta türü, hamileliğin belli olmasından bir süre sonra yapılabilmektedir. Bazı sigorta şirketleri ise bekleme sürelerini minimuma indirebilmek amacıyla hamile annelere sağlık sigortası imkanı da sunmaktadır. Bu sigorta, bebekte meydana gelebilecek komplikasyon veya küveze girmesi gibi durumlarda masrafların karşılanmasını da sağlamaktadır. 


Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının bu teminatı ile gereken bekleme süresinin tamamlanmasıyla birlikte gebelik ve doğuma ilişkin masraf tutarları sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Doğum teminatıyla rutin kontrol, tahlil ve tetkik, normal veya sezaryen doğum masrafları da poliçe kapsamları dahilinde güvence altına alınmış olur.

4) Teminatları kendiniz belirleyin

Bu sigorta teminatlarını kullanıcılar kendileri belirleyebilmektedir. Kendi risk durumlarınıza ve ihtiyaçlarınıza yönelik teminatları Aktürk Sigorta’nın ekibi sayesinde belirleyebilir, tamamlayıcı sağlık sigortası teklif alma işlemini gerçekleştirerek; Yaş, cinsiyet, sağlık durumu gibi kategorilerin belirlenmesi ile fiyat teklifinizi alabilirsiniz. Her sigorta şirketinin limitleri ve primleri farklı olabilmektedir. 

Kişiye özgü teminatların belirlenmesinden dolayı da her şirketin sunduğu fiyat aynı değildir. Bu değerlendirmeleri yaparak kendinize uygun sigortanızı hazırlayabilir, kendinizi ve ailenizi güvence altına alabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email