Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
yaptırmak için 4 neden

Tamamlayıcı Sağlık sigortası ile karşılaşabileceğiniz kaza ve hastalıklara karşı kendinizi ve ailenizi güvence altına alabilmek çok kolay.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile SGK’lı vatandaşlar, özel hastanelerde fark ödemeden tedavi olabilmektedirler.

Sigortadan yararlanmak için TC vatandaşı olmak, SGK’lı olmak ve sigorta şirketlerinde farklılık gösteren yaş sınırına uymak yeterlidir.

-Tahlil ve röntgen ücretleri,

-SGK kapsamında olmayan tedavi masrafları,

-Yatarak tedavi gerektiren tedavilerin masrafı,

-Refakatçi giderleri,

Sigorta kapsamında olan teminatlardan bazılarıdır. Sigorta şirketinizle teminatları belirleyebilir, ek teminatları inceleyebilirsiniz.

Bu yazıda, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmanız için 4 nedeni sizler için inceledik.

1) Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız ile özel hastanelerde tedavi imkanından yararlanın 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın imkanları ile kendiniz ve ailenize yatırım yapmak çok kolay. Sigorta şirketinizin anlaşmalı hastanelerinde geçerli olan imkanları deneyimleyin. Tercih ettiğiniz hastane poliçe kapsamınızdaki hastanelerden biri olduğu sürece teminatlarınızdan yararlanabilirsiniz.

Özel hastanelerde imkanlardan yararlanabilmek için limitlerinizi önceden poliçenizde belirleyin. Böylece anlaşmalı hastanelerde tedavi görürken beklenmedik sorunlarla  karşılaşmanın önüne geçebilirsiniz.

Özel hastanelerde ayakta veya yatarak tedavi uygulanması halinde ücretler limitler kapsamında teminat altındadır. Limitler hakkında ve poliçe düzenlemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için Aktürk Sigorta’nın profesyonel ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

2) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın aile indiriminden yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na aile bireylerinizi de dahil etmeniz halinde, poliçede belirtilen limitler dahilinde imkanlardan yararlanabilir, sigorta şirketinizin belirleyeceği %10 ila %25’lik indirim imkanından yararlanabilirsiniz.

3) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile vergi indirimi imkanından yararlanın

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primlerini işyerine bildiren sigortalılar, %15 oranında vergi indiriminden yararlanabilmektedirler. Yıllık yararlanılabilecek vergi indirimi tutarı asgari ücreti geçmemekle sınırlandırılmıştır. Bu tutarın iadesi çalışanın maaşına eklenerek yapılır.

İşyeri sahipleri için de sınırlamalar mevcuttur. Vergi indiriminden yararlanmak için işyeri sahiplerinin o yılki vergi tutarlarında ödedikleri sigorta primlerini göstermeleri yeterlidir.

4) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile geniş kapsamlı sağlık teminatlarından yararlanma şansı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı satın almadan önce risklerinizi belirlemek çok önemlidir. Böylece seçeceğiniz ilgili  teminatları risklerinize göre belirlemiş olursunuz. Sonrasında sıkıntı yaşamamak için poliçe detaylarını doğru belirlemek önemlidir.

Tamamlayıcı Sağlık sigortası teminatları dışında;

-Yatarak ve ayakta tedavi masrafları,

-Doğum harcamaları,

-Diş muayenesi masrafları,

-Check-up ücretleri gibi teminatları farklı tanı ve tedavi seçeneklerine göre poliçenize ekleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları sizi ve ailenizi güvence altına alır. Aktürk Sigorta olarak daha çok  imkandan  yararlanabilmeniz için çalışıyoruz. Bize ulaşarak teminatlar hakkında bilgi alabilir, anlaşmalı hastanelerimizin imkanlarını öğrenebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email