Tekne / Yat Sigortası

Tekne / Yat Sigortası​ ile sahibi olduğunuz yatınızın, denizde, karada veya çekek yerinde uğrayacağı zararlara ve hasarlara karşı sizi koruyoruz.

Tekne/Yat Sigortası ile
Güvenle Yelken Açın

Tekne yat sigortası yapılmaması halinde tekneler sadece denizdeyken değil, karadayken de yangın, korsanlık, deprem, infilak, kazanların patlaması, şaftların kırılması, gemi veya botların tamamen çalınması gibi riskleri yaşayabilir.

Kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumluluklar (yatınızın çarpıştığı tekne veya üzerindeki mala gelebilecek kayıp-hasarlar gibi), ödemek zorunda kalabileceğiniz hukuki savunma masraflarınız ve sorumlu bulunmadığınız hallerde enkazın çıkarılmasına ilişkin tüm masraflarınız poliçede belirtilmeleri koşuluyla teminat altındadır. Tekne-yat sigortası ile siz de güvenle yelken açın.

Tekne Yat Sigortası Teminatları:
Poliçede belirtilmesi şartı ile yatınızın; makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılması mutat olan donanım ve ekipmanlar sigortaya dahildir.

Yatınızın adını taşımayan servis botları, kumanya, yakıt ve demirleme donanımları sigorta kapsamı dışında kalır.

Deniz tehlikeleri, yangın, korsanlık, deprem, infilak, kazanların patlaması, şaftların kırılması, kötü niyetli hareketler, gemi veya botların tamamen çalınması teminata dahildir.

Tekne / Yat Sigortası Teklifinizi
Hemen Hazırlayalım

Sunduğumuz avantajlı çözümlerden yararlanmak ve aradığınız Tekne / Yat Sigortası teklifini almak için formu doldurmanız yeterli.