Ticari Siber Güvenlik Sigortası

Ticari Siber Güvenlik Sigortası ile Ticari İşletme ve KOBİ’leri siber risklere karşı korunuyor

Ticari Siber Güvenlik Sigortası neden Tercih Edilmeli?

Ticari siber güvenlik sigortası yaptırılmaması halinde teknolojinin hayatımızın bir parçası olduğu bu zamanda, şirketlerin operasyon yönetimlerini ve iş süreçlerini teknolojiden bağımsız yürütmeleri söz konusu olamaz. Bu noktada siber risk yönetiminde bir açık olması halinde marka ve itibar zararları, veri ihlalleri ve mali kayıplar yaşanabilmektedir.

Siber açıklık sonucu şirketinizin zarar görmesini engellemek sizin elinizde. Risklerin önüne geçin.

Ticari Siber Güvenlik Sigortası Teminatları:
Siber Güvenlik Sigortası ile, siber güvenlik riski nedeniyle oluşabilecek veri koruma hasarları, idari para cezaları, bilgi güvenliği ihlali ve veri ihlali masrafları önceden belirlenmiş kurallar doğrultusunda bizimle güvence altındadır.

Olaya müdahale, olayın araştırılması, mevzuata uyum ve yasal bilgilendirmeler, yasal savunma giderleri, idari para cezaları, eski haline getirme, Siber olay sonrası kaybedilen veri ve yazılımların olay meydana gelmeden hemen önceki mümkün olan en yakın hale getirme masrafları teminatı, ve kimlik hırsızlığı takip hizmetleri teminat altındadır.

Siber Güvenlik Sigortası
Teminatları Nelerdir?

Bilgisayar sistemlerine zarar verme tehdidi ile yapılan fidye taleplerinin karşılanması teminat altındadır.

Üçüncü kişilere ve çalışanlara ait gizli bilgilerin veya kişisel verilerin ihlali sonucu ileri sürülebilecek tazminat talepleri veya veri koruma mevzuatının ihlal edilmesi sebebiyle maruz kalınan tazminat talepleri ve cezalar teminat altındadır.

Sigortalının bilgisayar sistemlerinde hasara, değişikliğe, tahribata veya veri hırsızlığına yol açan siber olaylar sonucu üçüncü kişiler tarafından yöneltilen tazminat talepleri ve savunma masrafları teminat altındadır.

Genel teminatlar dışında; PCI- DSS 'e tabi olan sigortalılara yönelik bir siber olay sonucu, PCI-DSS in ihlal edilmesine bağlı olarak uygulanan para cezaları ve yeniden sertifikasyon masrafları, brüt kar kaybı ve çalışma maliyetlerindeki artışlar, sigortalının bilgisayar sistemlerindeki verilerin yasa dışı olarak değiştirilmesi, Sigortalıya ait web sitesi veya sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilebilecek karalama, telif hakkı, unvan, slogan, ticari isim veya marka ihlali ya da gizlilik haklarının ihlali neticesinde sigortalıya yansıyabilecek tazminat talepleri ve savunma masrafları gibi durumlar şartlar doğrultusunda ek primlerin ödenmesi halinde isteğe bağlı olarak teminat altına alınabilir.

Ticari Siber Güvenlik
Sigortası Teklifi Alın

Sunduğumuz avantajlı çözümlerden yararlanmak ve aradığınız Ticari Siber Güvenlik Sigortası teklifini almak için formu doldurmanız yeterli.