Trafik Sigortası varken KASKO yaptırılmalı mıdır?

Trafik Sigortası ile KASKO Sigortası birbirlerini tamamlayıcı özelliğe sahiptirler. Mağduriyet yaşanmaması adına aralarında farkların iyi bilinmesi gerekmektedir. Buna göre KASKO Sigortası yaptırıp yaptırmamaya karar verebilirsiniz.

Bu yazıda hazırlanmış olan farkları inceleyerek trafik sigortaları hakkında daha fazla bilgiye ulaşarak, Kasko Sigortası yaptırmanın avantajlarını inceleyebilirsiniz.

-Trafik Sigortası, Karayolları Trafik Kanunu kararınca yaptırılması zorunlu olan, olası bir kaza söz konusu olduğunda karşı tarafın malı veya canına verilen zararın, belirlenen şartlar kapsamında karşılanmasını sağlayan sigorta türüdür.

-Kasko Sigortası ise; kaza, yanma, çalınma veya çalınmaya teşebbüs durumlarında oluşabilecek hasarların poliçe kapsamında karşılandığı bir sigorta türüdür. Trafik Sigortası gibi yaptırılması zorunlu bir tür olmamakla birlikte, yaptırıldığında çok büyük avantajlar sağlanmaktadır.

– Kasko sigortası, Trafik Sigortası gibi kaza sonucunda karşı tarafın hasarını değil, sigorta sahibinin hasarlarını karşılamak üzere yapılmaktadır. Bu sebeple iki sigortanın birlikte yapılması, birbirlerini tamamlamaları adına önemlidir.

-Trafik Sigortası’nda sınırlar kanunlar kapsamında belirlenmektedir. Kasko Sigortası’nda ise poliçe teminatları sigortalının ihtiyaçları ve isteklerine göre genişletilebilmektedir. Kişiye bağlı olarak özelleştirmelerin yapılabildiği, ek teminatların belirlenebildiği kaskolar ile pek çok güvence elde edilebilmektedir.

– Zorunlu trafik sigortalarını yaptıran kişiler ilk 1 yıllık poliçe döneminde kaza yapmaz ise % 10hasarsızlık indiriminden yararlanmaya başlarlar.

-Kasko Sigortalarında ise bu indirimler sigorta şirketlerinin belirlediği şartlara göre değişiklik göstermektedir.

Kendi bütçeniz ve ihtiyaçlarınıza göre en uygun fiyatları sunan Aktürk Sigorta’nın yeni nesil sigortacılık anlayışı ile istediğiniz teminatların fiyatlarını web sitesindeki hesaplama formlarını kullanarak görebilir, buna göre sigortanızı başlatarak en iyi sigortacılık deneyimini yaşayabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email